ÇELİK ÇATI

İNAM İNŞAAT

Binaların ve evlerin yaşam alanı veya depo gibi kullanım alanı olan veya olmayan üstlerini örtmek kaplamak için kullanılmış olan sökülmeyen kaliteli güvenli ve parçalanmayan demir profillerden oluşan galvaniz saç çelikten üretilmiş olan çatı konstrüksiyonu ve kaplamasına denir. Diğer çatı kaplama malzemelerinin Can güvenliğini tehlikeye sokacak olduğu yerlerde veya yaşam kalitesini olumsuz etkileyeceği durumlardan dolayı bu malzemelerden farklı olarak üretilmiştir.
Doğal afetler yani fırtına, rüzğar ve kar gibi olaylarda suyu sızdırmaz binaya kar yükü vermez üzerinde durmamasından dolayı hafif olmakla beraber yanmaz, parlama yapmaz ve paslanmadan uzun yıllar rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Dayanıklılık yönünden hiçbir endişeye fırsat vermez. Rahat ve güvenli bir şekilde kullanılır. Çelik çatı iş yerlerinde ve fabrika binalarında çok kullanılması rahat ve hızlı bir şekilde montajı ve fazla bakım ve masraf gerektirmediğinden dolayıdır Son zamanlarda ahşap çatıların ve ahşap karkas yapımı oldukça azalmıştır çelik karkas ve çatı sistemleri daha çok yapılmaktadır
Nedeni ise kaliteli ve kullanışlı ve ahşap a göre bakımı masrafı az olmasından dolayı gelmektedir. Çelik çatı yapılacağı zaman güvenli bir firmadan teklif ve yardım almanız gerekir. Firmaların referans ve Kalitesine çok dikkat etmeliyiz. Çelik çatılar görsel açıdan müşterilerini memnun etmektedir. Ekonomik yönden malzeme durumuna göre fiyatlar oluşmaktadır. Çelik çatı kullanmak binaların çatılarında meydana gelebilecek doğal afetleri rahat bir şekilde engeller. Yüksek katların son katında oturan kişiler çelik çatı sayesinde yağmur kar rüzgar fırtına v s durumlarda diğer çatı sistemlerine göre daha rahat ve konforlu bir şekilde oturabilirler. Çelik çatının kalitesinden ve güvenilir olmasından mutlaka Emin olmanız gerekir. Konforlu bir yaşam sürebilmek için çatınızın kaplaması ne olursa olsun çatı karkası mutlaka çelik çatı iskeleti yaptırmakta fayda vardır. Çelik çatı montajı edilmekle beraber binaların yağmur gibi diğer doğa olayları neticesinde meydana gelebilecek bütün etkilerden binayı korumuş olur. Ekonomik yönden ve kullanışlı olma açısından diğer çatı malzemelerine göre daha uygun olmaktadır. Çelik çatı montajı yapacak firma ve kullanılacak malzeme statik hesaplar doğru yapılması firmanın referansları iyi ve elemanların eğitimli olması gerekir. Çelik çatı yaptırmakla binalarınız her türlü tehlikelere karşı korunmuş olur.

Bina sakinlerinin her yıl çatı tamiri için harcamış oldukları paralar sadece bakım masrafı olarak az bir miktardır...

Kafanızda Herhangi Bir Soru Mu Var? Bizimle İletişime Geç.